TRABZON,(DHA)- TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon'da toplu taşıma hizmetlerini modernize etmek amacıyla 2 paket halinde toplam 31 elektrikli otobüsün şehir ulaşımına kazandırılacağını açıkladı. Başkan Genç, alımı düşünülen otobüste test sürüşü de yaptı.

Trabzon'da indirimli döner kuyruğu Trabzon'da indirimli döner kuyruğu

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon'da toplu taşıma hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik önemli adım attı. Başkan Genç Trabzon halkına daha konforlu bir bir ulaşım imkanı sunmak istediklerini belirtti. TULAŞ Genel Müdürü Hakan Öztel, TULAŞ Genel Müdürlüğü’nün önünde yapılan araç tanıtımında Başkan Genç’e otobüsün teknik durumu ile ilgili bilgi sundu.

İKİ PAKET HALİNDE 31 OTOBÜS KAZANDIRILACAK

Modern ve çevre dostu ulaşım araçlarının Trabzon’a kazandırılacağını kaydeden Başkan Genç, elektrikli otobüslerin şehrin ulaşım altyapısına eklenmesiyle hem enerji tasarrufu sağlanacağını hem de çevresel etkilerin azaltılacağını vurguladı. Bu projeyle birlikte vatandaşların daha konforlu ve güvenli bir ulaşım deneyimi yaşayacaklarını ifade eden Başkan Genç, “Seçim döneminde halkımıza verdiğimiz sözleri tutma yolunda önemli adımlar atıyoruz. Elektrikli otobüslerin şehrimize kazandırılması noktasında harekete geçtik. Beşikdüzü ilçemizden Of ilçemize kadar, yani iki sınır ilçemiz arasında, 16 artı 15 tane elektrikli otobüs olmak üzere iki paket halinde toplamda 31 otobüsü ulaşım merkezimize kazandıracağımızı söylemiştik. Bugün bunun ilk adımını atıyoruz. Kısa bir süre sonra ilk paket olan 16 otobüsümüzü alacağız ve startı vermiş olacağız. Akabinde 15 otobüsümüzü daha ulaşımımıza ekleyerek gücümüzü artıracağız” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLARIMIZ KONFORLU ULAŞIMA KAVUŞACAK

Projenin amacının, Beşikdüzü'nden Of'a daha hızlı, doğrudan ve az duraklı bir ulaşım sağlamak olduğunu belirten Başkan Genç, çevre dostu ulaşım modellerini şehre kazandırmanın önemine değindi. Bu projeyle Trabzon'un sadece modern ve konforlu ulaşım araçlarına değil, aynı zamanda çevreyi koruyan bir ulaşım sistemine kavuşacağını vurgulayan Başkan Genç, “Amacımız, Trabzon'da yaşayan hemşehrilerimizin ve şehri ziyaret eden vatandaşlarımızın daha konforlu bir ulaşıma kavuşmasını sağlamak. Trafik, bireysel yaşamda en büyük stres kaynaklarından biri. Biz de bunu en aza indirebilmek adına, daha kaliteli bir ulaşım modeli oluşturmak istedik ve şimdi bu projeyi hayata geçiriyoruz. Şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Başkan Genç, projede emeği geçen TULAŞ Genel Müdürü Hakan Öztel ve tüm mesai arkadaşlarına teşekkür etti.