TRABZON,(DHA)- TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar ilçesi Muhtarlar Değerlendirme ve Eğitim Toplantısı’na katıldı. Muhtarlarla iyi bir yol arkadaşlığı olduğunu belirten Başkan Genç, “Muhtarlarımızla el ele verip şehrimize güzel hizmetler kazandıracağız” dedi.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün talimatı doğrultusunda 2024 yerel seçimleri sonrasında ilki düzenlenen Ortahisar ilçesi Muhtarlar Değerlendirme ve Eğitim Toplantısı gerçekleşti. Ortahisar Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, muhtarlarla çok iyi yol arkadaşı olduklarını söyledi. Genç, “Biz halkımızın iradesiyle nasıl belediye başkanı olarak seçilmişsek Ortahisar'ımızın 87 muhtarı da aynı şekilde halkımızın iradesiyle hizmet etmek üzere seçilmiştir. Hem Büyükşehir Belediyemiz hem Ortahisar Belediyemiz hep beraber el ele vereceğiz. Halkımıza hizmet etmek için çalışacağız. Muhtarlarımızla çok iyi bir çalışma dönemi geçirdik. Biz bu işe yerel yönetim olarak halkın iradesine de saygının gereği olarak önem verdik. 35 kez muhtarlarla Ortahisar Belediye başkanı olarak toplantı yaptık. Her zaman istişare ettik” dedi.

‘YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ’

Zonguldak’ta, kurban pazarında 10 günde sadece 15 küçükbaş satıldı Zonguldak’ta, kurban pazarında 10 günde sadece 15 küçükbaş satıldı

19 muhtarlık binasının yapıldığını, 20 muhtarlık binasının da yenilendiğini ifade eden Başkan Genç, “Muhtarlarımız fedakarca çalışıyorlar. Bu bir hizmet yolculuğudur. Cenab-ı Allah hizmet etmeyi de kime nasip ederse o yapıyor. Muhtarlarımızla 10 yıl boyunca mesai birlikteliği yaptık. Yine de yapıyoruz. Aynı anlayışla devam edeceğiz. Şimdi Büyükşehir Belediyesi olarak sadece 87 muhtarımız değil 716 muhtarımız var. Asıl olan hizmettir, makamlar gelip geçiyor. Daha çok çalışacağız, gayret edeceğiz. Muhtar arkadaşlarımızı yalnız bırakmadık, hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

‘BÜYÜK GAYRET İÇERİSİNDELER’

Muhtarların ödeneklerinin arttığını belirten Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, “Cumhurbaşkanımız muhtarlara çok önem veriyor. Muhtarlarımızın ödenekleri arttırıldı. Sigorta bedelleri devlet tarafından yatırılıyor. Silah ruhsatları ücretsiz hale getirildi. Muhtarlık artık daha kurumsal bir hale geldi. Devletin resmi kurumları mahallemize geldiğinde, birini soracaksa önce muhtarlarla irtibat kuruyor. Muhtarlarımız büyük bir ihtiyatla, büyük bir şevkle, büyük bir gayretle mahallelerde hizmet etme gayreti içerisindeler” şeklinde konuştu.