TRABZON,(DHA)- TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yaptığı ilk yardım ile bir vatandaşın hayatını kurtaran Büyükşehir Belediyesi personeli Muhammet Toprak’ı makamında ağırladı. Başkan Genç, tebrik ettiği Toprak'ı hediye ile ödüllendirdi.

Samsun Kültür Yolu Festivali sona erdi Samsun Kültür Yolu Festivali sona erdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, heimlich manevrası ile bir kadının hayatını kurtaran Büyükşehir Belediyesi personeli Muhammet Toprak’ı makamında kabul etti. Başkan Genç, gösterdiği duyarlılık ve başarılı ilk yardımından dolayı Muhammet Toprak’ı tebrik etti. Başkan Genç, görüşmenin ardından Muhammet Toprak’ı hediye ile ödüllendirdi. Başkan Genç, “O durumlarda anında müdahale etmek önemli ama ne yapacağını bilmek de çok önemli. Bu herkesin bildiği bir yöntem değil. Burada o sorumluluğu doğru bir şekilde gösterdiğinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

‘ÇOK MUTLUYUM’

Başkan Genç’e, göstermiş olduğu hassasiyet için teşekkür eden Muhammet Toprak, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nce aldığı eğitim sayesinde bu müdahaleyi başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini belirterek, “Öğrenmiş olduğum heimlich manevrasıyla bir vatandaşımızın canını kurtarmaya vesile oldum. Hamdolsun. Bu sebepten dolayı çok mutluyum. Bu eğitimleri almamıza vesile olan siz değerli başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. (DHA)