TRABZON,(DHA)- TRABZON’da Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, trafik kazasında yaralanan sokak kedisinin, tedavisini üstlenip, sahiplendi. ‘Sütlaç’ ismini verdiği kediyi, belediye hizmet binasına alan Başkan Kaya, tüm hayvanseverlere sahiplenme çağrısı yaparak, “Sütlaç artık Ortahisar Belediyesi ailemizin yeni bireyidir” dedi.

Ganita'da coşkulu 'Gençlik Şöleni' Ganita'da coşkulu 'Gençlik Şöleni'

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, yaklaşık 1,5 ay önce geçirdiği kaza sonucu yaralanan bir sokak kedisinin tedavi ve bakımını üstlendi. Tedavisi sürdürülen kediyi sahiplenen Kaya, tüm hayvanseverlere sahiplenme çağrısında bulundu. ‘Sütlaç’ ismini verdiği kediye, belediye hizmet binasında kucak açan Başkan Kaya, “Sütlaç bir sokak kedisi. Veteriner hekimlerimiz ilgilendi ve sağ arka ayağından ameliyat oldu. Eşim Tuba hanımla evimizdeki kedimiz Romeo’yu tedaviye götürdüğümüzde yaralı kedimizi gördük ve sahiplenmek istedik. Sütlaç artık Ortahisar Belediyemizin koridorlarında, makamımızda, belediyemizin her yerinde görebileceğimiz patili dostumuz olacak. Bütün bakımını, tedavilerini biz burada karşılayacağız. Ailemizin bir bireyi olacak” dedi.

‘PATİLİ DOST SAHİPLENME HAREKETİNE SAHİP ÇIKALIM’

Trabzon halkına patili dostların sahiplenilmesi noktasında çağrıda bulunan Başkan Kaya, “Buradan bütün Trabzonlu hemşerilerime, bütün dostlarıma, sokak hayvanlarına sahip çıkmalarını ve bir sokak hayvanı sahiplenmelerini istediğimi ifade etmek istiyorum. Bu çok önemli ve insani bir görev. Bu canların hepimiz kadar korunmaya, beslenmeye ve barınmaya hakkı var. Sokaklarda aç, susuz dolaşıyorlar. Biz Ortahisar Belediyemiz olarak elimizden geldiğince bu canlarımıza, patili dostlarımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz ama yetemediğimiz noktalarda o vicdanlı ve güzel yürekli hemşehrilerimiz bu canlara sahip çıkıyorlar. Gönül ister ki bu hassasiyet yaygınlaşsın, sokaktaki bütün canlarımızı sahiplenelim, tedavilerini yaptıralım. Onların en az bizim kadar yaşama hakkı olduğunu bilelim ve bu bilinçle sahip çıkalım istiyorum. Patili dost sahiplenme hareketine, hep birlikte birer sokak hayvanı sahiplenerek sahip çıkalım istiyorum. Sütlaç’ımızı tedavi eden, iyileştiren, ona sevgisini ve emeğini veren veterinerlerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.