Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA)- SAMSUN Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçeyi planlı ve örnek bir şehir yapısına kavuşturacaklarını ifade etti.

Soğuksu Kentsel Dönüşüm Projesi’ni büyük bir titizlikle sürdürdüklerini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, Mert Irmağı Düzenleme ve Rehabilitasyon Projesi ile yeni sosyal donatı alanlarının ilçede hayat bulacağını ifade etti. Başkan Sandıkçı, “Canik Yeni Bulvar Yolu ilçenin şehir içi trafik yoğunluğunu azaltacak. Güvenli ve konforlu yolları vatandaşların hizmetine sunacağız. Güvenli konutlar, konforlu yollar ve örnek yaşam alanlarıyla ilçenin değerine değer katacağız. Canik’imizin geleceğini planlı şehirleşme ile şekillendiriyoruz” dedi.

Amasya’da, Türk Mutfağı Haftası'nda vali ve belediye başkanı önlükleri takıp  “Şehzade Kebabı” yaptı Amasya’da, Türk Mutfağı Haftası'nda vali ve belediye başkanı önlükleri takıp “Şehzade Kebabı” yaptı

Canik’teki büyük gelişimi ve değişimi sürdürdüklerini ifade eden Başkan Sandıkçı, “İlçemizde yer alan güvensiz yapı stoklarını, kentsel dönüşüm çalışmalarımızla ortadan kaldırıyoruz. Güvenli konutları, konforlu yolları ve yeni sosyal yaşam alanlarını vatandaşlarımızla buluşturmak için gayretle çalışıyoruz. Canik’imiz için kazandırdığımız Merkezi Hükümet Yatırımları ve belediyemizin öz kaynaklarıyla gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla planlı bir şehir yapısını ilçemizde oluşturacağız. Canik’e modern şehir yapısı kazandıracağız” diye konuştu. (DHA)