SAMSUN, (DHA)-SAMSUN Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eğitime yönelik destekleri yoğun bir şekilde sürdürdüklerini ifade ederek, seçkin projelerle ilçedeki öğrencilere yıllık 28 milyon TL tutarında destek sağladıklarını söyledi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eğitime yönelik projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini belirtti. Üniversite öğrencilerine burs desteği, çanta ve kırtasiye seti desteği, TEKNOFEST ve TÜBİTAK proje desteği, Canik Sinema Akademisi ve öğrencilere sosyal destek sağlayan pek çok projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Sandıkçı, ilçedeki öğrencilere sağladıkları eğitim desteklerinin yıllık 28 milyon TL olduğunu söyledi. Eğitim hayatının her aşamasında öğrencilerin yanında olduklarını ifade eden Sandıkçı, “Canik’imizde eğitim seferberliğimizi sürdürüyoruz” dedi.

EĞİTİM DOSTU BELEDİYE

Canik’teki öğrencilerin sınav ücretlerini de karşıladıklarını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Öğrencilerimizin derslerine ve çalışmalarına odaklanmaları, onların hedeflerine emin adımlarla ilerlemeleri adına her türlü imkânımızla öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Canik’te KPSS, YKS ve LGS sınav ücretlerinin tamamını karşılıyoruz. Sınavlarda derece elde eden öğrencilerimizi ödüllerle buluşturuyoruz. Büyük bir hassasiyetle sürdürdüğümüz çalışmalarımız çerçevesinde, öğrencilerimize yıllık 28 milyon Türk lirası destek sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Düşük Doz Lazer Terapi, hayvanların iyileşme sürecini hızlandırıyor Düşük Doz Lazer Terapi, hayvanların iyileşme sürecini hızlandırıyor

ÖĞRENCİLERE TAM DESTEK

Öğrencilere yönelik destekleri arttırarak sürdüreceklerini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, Bugüne kadar olduğu gibi ilerleyen süreçte de var gücümüzle öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Eğitime ve eğitim hayatına yönelik yeni projeleri ilçemize kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (DHA)