SAMSUN, (DHA)-SAMSUN Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Öğrencilerimiz için tüm desteklerimizle seferberiz” dedi.

Canik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı, eğitim alanına yönelik gerçekleştirdikleri yatırımlar ve destekler neticesinde Canik’i eğitimde marka bir şehir haline getirdiklerini söyledi. Canik Belediyesi’nin vatandaşlar tarafından ‘Eğitim Dostu Belediye’ olarak adlandırıldığını belirten Başkan Sandıkçı, “Eğitim hayatının her aşamasında öğrencilerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

‘2 BİN ÖĞRENCİYE ÇANTA VE KIRTASİYE SETİ’

Canik’te 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nda ilkokul birinci sınıfa başlayan tüm öğrencilere çanta ve kırtasiye seti verdiklerini ifade eden Sandıkçı, “Canik’imizde ilkokul birinci sınıfa başlayan öğrencilerimizin tamına çanta ve kırtasiye seti hediye ettik. Öğrencilerimize, çanta ve içerisinde yardımcı eğitim materyallerinin de yer aldığı kırtasiye setlerini okulun ilk günü sıralarında teslim ettik. İlçemizde ilkokul birinci sınıfa başlayan yaklaşık 2 bin öğrencilerimizle çanta ve kırtasiye setlerimizi buluşturduk” diye konuştu.

‘SINAV ÜCRETLERİ CANİK’TEN’

Eğitime yönelik desteklerle ayrıca ailelerin ev ekonomilerine katkılarda bulunduklarını belirten Sandıkçı, “İlçemizde tüm öğrencilerimizin KPSS, YKS ve LGS sınav ücretlerini karşılıyoruz. Öğrencilerimizin başarılarını ödüllendirmek ve onları ders çalışmaya teşvik etmek amacıyla ilçemizde sınavlarda derecelere giren öğrencilerimize birbirinden güzel hediyeler veriyoruz. Eğitime yönelik desteklerimizle ve projelerimizle aynı zamanda ailelerimizin ev ekonomilerine katkılarda bulunuyoruz. YKS ve LGS’ye girecek olan öğrencilerimize ücretsiz deneme sınavı desteği veriyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin nitelikli bir şekilde eğitim alması ve ailelerimize katkılar sunan yeni projelerimizle eğitime yönelik desteklerimizi aralıksız bir şekilde sürdüreceğiz. Yeter ki, öğrencilerimiz derslerine odaklansınlar. Başarıdan başarıya koşsunlar. Öğrencilerimiz için tüm desteklerimizle seferberiz” dedi. (DHA)

KFMİB Başkanı Sabır: Fındık sektöründe kritik dönemeçteyiz KFMİB Başkanı Sabır: Fındık sektöründe kritik dönemeçteyiz

FOTOĞRAFLI