Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlkadım Belediye Başkan Adayı Murat Şenel, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Şenel, İlyasköy Mübadele Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği, Emekli Astsubaylar Derneği, XI. Bölge Samsun Optisyenler ve Gözlükçüler Odası'nı ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Şenel ayrıca Kökçüoğlu Mahallesi'ni ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Bakan Bayraktar: Karadeniz’de keşiflere ihtiyacımız var Bakan Bayraktar: Karadeniz’de keşiflere ihtiyacımız var

"BİZİM DÖNEMİMİZDE İŞÇİ KIYIMI OLMAYACAK"

Ziyaretlerin ardından konuşan Murat Şenel, şunları söyledi: "Yıllarca hizmetten yoksun bırakılan İlkadım'ı yöneten İlkadım Belediyesi, her seçim döneminin sonundaki yeni başlangıçta işçi çıkartmalarla gündeme geliyor. Göreve yeni gelen her yeni yönetim kendisini desteklemeyen veya partisinden olmayan emekçinin işine son veriyor ve bu insanlar daha sonra ne yapar diye hiç düşünmeden kapı önüne koyuyor. İşten çıkaramazsa da gidiyor farklı birimlere sürgün ediyor. Buradan İlkadım Belediyesi'nde görev yapan tüm emekçi kardeşlerimize ve ailelerine söz veriyorum, bizim dönemimizde işçi kıyımı olmayacak."

"KAOS YARATMAYA DEĞİL, HİZMET ETMEYE GELİYORUZ"

"Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman olduğu gibi bugün de emek ve emekçiden yanayız, yarın da olacağız" diyen Şenel, şöyle devam etti: "Bizim iş ve emek konusunda tek derdimiz liyakat problemidir. İlkadım Belediyesi'nde liyakatsizlik ile mücadele edeceğiz. İşini yaptıktan ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün değerleriyle bir derdi olmadıktan sonra, hiçbir kimseyle bir derdimiz olamaz ve işçimizin arkasında dururuz. Bu manada işçi kardeşlerimizin ve ailelerin gönülleri ferah olsun. Biz kaos yaratmaya değil, hizmet etmeye geliyoruz. İlkadım'ı hak ettiği çıktaya yükseltmeye geliyoruz ve bunu işçi kardeşlerimizle omuz omuza vererek yapacağız."