Doğruyu söylemektir. Milleti kandırmamak, verilen sözleri tutmak, özü sözü bir olmak demektir. Şimdi size soruyorum. 25 sene önce size gelip çeşitli vaatlerde bulunanlar yine aynı vaatlerde bulunuyor mu? Şimdi yine aynı vaatlerle karşınıza çıkıyorlar. Ahlaklı belediyecilik yapabileceği sözü vermektir. Milleti kandırmamak, aldatmamaktır. Ahlaklı belediyecilik özü budur. Sözünde doğruyu söylemektir” dedi.

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, Salıpazarı ilçesinde düzenlenen mitingde konuştu. 1 Nisan’da yeni bir belediyecilik anlayışının hakim olacağını belirten Güney, “Bu da ahlaklı belediyecilik anlayışı. Ahlaklı belediyecilik anlayışı nedir? Ahlaklı belediyecilik her işinde ahlakı öncelemek demektir. Milletin malına sahip çıkmak, yolsuzluk ve ranta geçit vermemek, adil bir düzen tesis etmektir. Ahlaklı belediyecilik, dürüstlük ve fazilettir. Doğruyu söylemektir. Milleti kandırmamak, verilen sözleri tutmak, özü sözü bir olmak demektir. Şimdi size soruyorum. 25 sene önce size gelip çeşitli vaatlerde bulunanlar yine aynı vaatlerde bulunuyor mu? ‘Hayvan pazarı’ diyor, ‘sanayi sitesi’ diyor. 25 yıl önce yine aynı vaatlerle çıktılar. Şimdi yine aynı vaatlerle karşınıza çıkıyorlar. Ahlaklı belediyecilik yapabileceği sözü vermektir. Milleti kandırmamak, aldatmamaktır. Ahlaklı belediyecilik özü budur. Sözünde doğruyu söylemektir” diye konuştu.

‘GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz

Sokaktaki kimsesizlerden, evinde aç uyuyan çocuklara kadar milletin her ferdine tek tek sahip çıkacaklarını dile getiren Adem Güney, “Milletimizin derdiyle dertleneceğiz. Tütmeyen ocak, kaynamayan tencere bırakmayacağız. Belediye başkanı komşusu açken kendisi tok yatan ilkesine aykırı hareket edemez. Bu düsturla hareket edecek. ‘Dicle’nin kenarında bir kurt kuzuyu kapsa bunun hesabını belediye başkanı verir’ düşüncesiyle hareket edecek. Herkesi düşünmek, kaynamayan tencereyi kaynatmak için çalışacak. Gençlerimize sahip çıkacak. Sokağımıza sahip çıkacak. Neslimize sahip çıkacak. Sokakları, kadınlarımızın ve gençlerimizin güvenle yaşayabildiği, gezebildiği sokaklar, caddeler haline dönüştürecek. Çöp, çukur ve çamurdan kurtaracak” ifadelerini kullandı.