Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde projelerini anlatarak destek istedi. Samsun’da 1 Nisan’da ‘Ahlaklı Belediyecilik’ döneminin başlayacağını söyleyen Adem Güney, “25 senedir istihdamı çözemeyen, hayat pahalılığını çözemeyen, trafik sorununu bitiremeyen iktidar partisinin belediye başkan adaylarının hayalci vaatlerine artık kimse kanmıyor. Belediyenin altından kalkamayacağı, kendilerinin dahi inanmadıkları çeşitli projeler üretiyorlar. Bu projelerin hangi kaynakla, hangi insan gücüyle, hangi birikimle yapılacağını açıklayamıyorlar” dedi.

‘ÇALDILAR AMA ÇALIŞTILAR ANLAYIŞINI YIKACAĞIZ’

Yeniden Refah Partisi olarak hayat pahalılığıyla mücadele edeceklerini, milli görüşün sosyal belediyecilik anlayışıyla da ihtiyaç sahiplerine destek olacaklarını belirten Güney, “Biz, hayat pahalılığı altında ezilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ‘çam sakızı çoban armağanı bir destekleme yapalım’ dedik. Bu destekte yıllık yaklaşık 250 milyon TL. Bu parayı nasıl bulacağımızı, nasıl finanse edeceğimizi de ortaya koyduk. Her gittiğimiz yerde, konuştuğumuz platformlarda bu kaynağı açıkladık. Öncelikli olarak kayıp kaçağı önleyeceğiz. Yolsuzluğu, hırsızlığı önleyeceğiz. Çalmayacağız, çaldırmayacağız. Ama çok çalışacağız. Biz buna ‘3Ç’ formülü diyoruz. Şu anlayışı da yıkacağız. ‘Çaldılar ama çalıştılar, hizmet ettiler.’ Bu anlayışı yıkacağız. Böyle bir anlayış olmaz. Bu anlayış hırsızlığı meşrulaştırma anlayışıdır” ifadelerini kullandı.

‘VATANDAŞIMIZIN SIKINTILARINA MERHEM OLACAĞIZ’

Tüyü bitmemiş yetimin hakkını, kılı kırk yararak kullanmak gerektiğinin altını çizen Adem Güney konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu noktada zihniyet değişimine ihtiyaç var. Bu ihtiyacı, bu zihniyet değişimini biz geldiğimiz zaman yapacağız. Yine trafikle alakalı birçok problem var. Bu problemi de çözeceğiz. Dal-çık ve köprülü kavşaklar yaparak, paralel bulvar yolları inşa ederek, doğu ve batı çevre yollarını hayata geçirerek vatandaşlarımızı trafik çilesinden kurtaracağız. Yine ekonomik olarak sıkıntı içerisinde bulunan vatandaşlarımıza, mali ve ekonomik desteklemelerimiz olacak. Bireysel olarak yaşamış oldukları sıkıntılarına merhem olacağız.”

Bartın’da ‘Akıllı Taşkın Uyarı Sistemi’ kurulumu başladı Bartın’da ‘Akıllı Taşkın Uyarı Sistemi’ kurulumu başladı

‘ÇARŞAMBA İLÇESİNİ UÇURDUN DA BİZİM Mİ HABERİMİZ OLMADI?’

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, 1994 ruhu belediyecilik yapacaklarını belirterek, “1994 yılında rahmetli Erbakan Hocamızın başkanlığındaki Refah Partili belediyelerin ortaya koymuş oldukları icraatları Samsun halkına getireceğiz. Belediye yönetimi tecrübe ister, bilgi ister. Sormak lazım. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Sen Çarşamba’da ne yaptın? Nerede ne yaptın? Hangi hizmeti yaptın? Halk seni neden tercih etsin? Yaptığın bir eser var mı? İş var mı? Hizmet var mı? Bunu ortaya koy. At binenin kılıç kuşananındır. Sen eğer 5 sene, bir belediye başkanının yapmış olduğu hizmetler üzerinde gezinip durursan tecrübeli olamazsın. Yani Çarşamba ilçesini uçurdun da bizim mi haberimiz olmadı? Şimdi ödül olarak Samsun'u mu uçuracaksın? Eğer tecrübeli bir belediye başkanı olsaydı, Çarşamba ilçesinde yeni eserler, hizmetler ortaya koyardı. Bir önceki dönem belediye başkanı yapmış olduğu hizmetlerin üzerine gezinip durmazdı” ifadelerini kullandı.