Trabzon'da sağanak yolları göle çevirdi Trabzon'da sağanak yolları göle çevirdi

Emre ÖNCEL/SAMSUN, (DHA)- SAMSUN'da uzun yıllardır ihtiyaç sahipleri için akülü ve standart tekerlekli sandalye projesi yürüten Olgun Aydoğan, Hollandalı iş insanı Ron Gezelle ile birlikte bedensel engelli Sertunç Yıldırım’ı (17) akülü tekerlekli sandalyeye kavuşturdu. Anne Gülşan Yıldırım, “Bu arabaya çok ihtiyacımız vardı. Akülü arabanın buraya gelmesini sağlayan ve bunda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Samsun'da Olgun Aydoğan, Hollandalı iş adamı Ron Gezelle ile birlikte bedensel engelli Sertunç Yıldırım’a ihtiyacı olan akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda 10'uncu sınıfta eğitim gören Sertunç Yıldırım, 10 bin euro değerindeki akülü tekerlekli sandalye sürprizini annesi ve öğretmenleri ile paylaştı. Mutluluğunu kelimelerle ifade edemediğini söyleyen Yıldırım’ın annesi Gülşan Yıldırım, “Bu arabaya çok ihtiyacımız vardı. Akülü arabanın buraya gelmesini sağlayan ve bunda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bir etkinlik olacağını bekliyordum ama böyle bir akülü arabanın geleceğini hiç düşünmemiştim. Doğum günü sürprizi olarak bir yere götüreceklerini düşünüyordum ama bu akülü aracı görünce çok daha mutlu oldum” dedi.

“BU PROJELER İLK DEĞİL VE SONDA OLMAYACAK”

Olgun Aydoğan ise yürütülen çalışma hakkında şunları söyledi:

“Bu projeler devamlı yapılıyor. İlk değil ve sonda olmayacak. Bizim şu an dağıttığımız akülü araç sayısı 4 bini geçti. Yardımdan ziyade biraz da proje olarak yapıyoruz. Bu aracımızda Hollanda ve Antalya üzerinden Samsun’a geldi. Buradaki hocalarımızda bizlere böyle bir çocuğumuz olduğunu söyleyerek ulaştı. Araç çok opsiyonlu. 10 Bin Euro üzerinde bir değere sahip. Çocuğumuzun ve annesinin mutluluğu bizler için motive oluyor. Projelerimize bu şekilde devam edeceğiz. Hollandalı iş adamı Ron Gezelle ile daha önce 80 adet araç dağıttık. Bu şekilde projeler devam ediyor ve bir 80 akülü araç daha dağıtımı olacak.” (DHA)