TOGÜ PDRMER, YKS 2024 tercihleriyle ilgili önerilerde bulundu TOGÜ PDRMER, YKS 2024 tercihleriyle ilgili önerilerde bulundu

TRABZON,(DHA)- TRABZON’da kelebek hastası olduğu için toza maruz kalmaması gereken Ayşenur Aşkım Seymen’in sağlığı için, 120 metrelik beton yolu, Ortahisar Belediyesi ekiplerinin çalışmasıyla asfalt ile kapladı.

Ortahisar Belediyesi, Akoluk Mahallesi’nde ikamet eden ve kelebek hastası olduğu için toza maruz kalmaması gereken Ayşenur Aşkım Seymen’in sağlığı için ailesi Ortahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne müracaat ederek beton yolun asfalt ile kaplanması talebinde bulundu. Talep üzerine harekete geçen Ortahisar Belediyesi ekipleri, çalışma başlattı, 120 metrelik beton yolu asfalt ile kapladı. 4 metre genişliğindeki beton yolun asfaltla kaplanmasıyla, araç geçişi sırasında oluşan tozlanmanın da önüne geçildi.

HAMZAÇEBİOĞLU: HER ŞEY AYŞENUR’UN SAĞLIĞI İÇİN

Çalışmayla ilgili bilgi veren Ortahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Fatma Hamzaçebioğlu, “Adem Seymen isimli vatandaşımız, bir dilekçe yazarak mahallesindeki yolun asfaltlanması için bize müracaatta bulundu. Kızının kelebek hastası olduğunu, beton yoldan kalkan tozun ve oluşan kirliliğin hastalığını tetiklediğini, raporlarıyla birlikte bize iletti. Biz de konuyu Belediye Başkanımız sayın Ahmet Kaya’ya ilettik. Başkanımız bu konudaki hassasiyetini bizlere bildirerek talimat verdi. Bunun üzerine Akoluk Aydınlı mevkiindeki 120 metrelik yolda, beton üzerine asfalt dökme işimizi öncelikli programımıza aldık. Toza maruz kalmaması gereken Ayşenur için kollarımızı sıvadık ve harekete geçtik. Buradaki asfaltlama çalışmamızı en kısa sürede tamamlayarak kızımızın daha konforlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlayacağız” dedi.

BABA SEYMEN'DEN, BAŞKAN KAYA’YA TEŞEKKÜR

Ayşenur Seymen’in babası Adem Seymen, söz konusu yolun asfaltlanması için uzun zamandır girişimlerde bulunduklarını belirterek “Kızım kelebek hastası. Uzun zamandır yolun asfaltlanması için müracaat etmemize rağmen yolumuz yapılmamıştı. Mevcut yol betondu ve aşırı tozlanma, kirlilik oluşuyordu. Kızım hasta olduğu için bu tozdan rahatsız oluyor, etkileniyor ve dışarı çıkamıyordu. Uzun süredir yaptığımız müracaatlar bugün sonuçlandı. İlgilenen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Ortahisar Belediye Başkanımız Ahmet Kaya beyden, Fen İşleri Müdürümüz ve ekip arkadaşlarından, Allah razı olsun. Sıkıntımız giderildi, herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vücudu koruyan bağışıklık sisteminin yanlışlıkla sağlıklı doku ve organlara saldıran antikorlar ürettiği romatizmal kelebek hastalığına sahip olan Ayşenur Aşkım Seymen de, evlerinin önündeki yolun asfaltlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.