SAMSUN, (DHA)-SAMSUN Büyükşehir Belediyesi tarafından TEKNOFEST’in ‘kalıcı izleri’ kapsamında şehre kazandırılan Keşif Kampüsü, gelen yoğun talepler sonrası il dışından da öğrenci kabulüne başladı. Keşif Kampüsü’ nün ilk misafirleri Sinoplu öğrenciler oldu.

Bilim ve teknolojiyi harmanlayarak geleceğin yapı taşları olan çocuklarla buluşturmayı amaçlayan Keşif Kampüsü açıldığı günden bu yana yoğun ilgi görüyor. Atakum ilçesi Emek Park’ta yer alan Keşif Kampüsü’nde sınavı başarıyla tamamlayan 9-11 yaş grubundaki 372 öğrenci 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde matematik, fizik, astronomi uzay, havacılık, teknoloji, kimya, insan bilimi, doğa, kişisel gelişim, destekleyici eğitim, girişim, üretim eğitimi alıyor. DENEYAP atölyelerinin de yer aldığı Keşif Kampüsü, gelen talepler sonrası il dışından da öğrenci kabulüne başladı. Keşif Kampüsü’nün ilk misafirleri Sinoplu öğrenciler oldu. Gerze ilçesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu öğrencileri kampüsteki eğitim sınıflarına hayran kaldı.

‘HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Her şey hem geleceğimiz hem de bugünümüz olan çocuklarımız için. Eğitim kurumlarımızın kapısı gençlerimize, çocuklarımıza sonuna kadar açık. İl dışından da yoğun talep var. Artık il dışından öğrenci ziyaretlerini kabul etmeye başladık. Öğrencilerimizin buraya gelmesi onların ufkunu şüphesiz daha da genişletecektir. Bu mekanlar birçok gencin bilim yolculuğunda ilk adımı olacak” ifadelerini kullandı.

‘HERKES BURAYI GÖRMELİ’

Keşif Kampüsü’nü ziyaret eden öğrencilerden 9 yaşındaki Ravza Betül Özkan, “Deneyler yaptık. Fosilleri inceledik. Burası çok güzel. Bence herkesin gelmesi gereken bir yer” dedi.

Amasya’da kamu yatırımları değerlendirildi Amasya’da kamu yatırımları değerlendirildi

Öğrencilerden Ersin Efe Kara, “Çok güzel bir yer, harika etkinlikler yaptık. Hep gelmek isterim buraya. Kimya ve fizik sınıfına bayıldım. Deney yapmak da çok heyecanlıydı” diye konuştu. (DHA)