Karadeniz Haber - Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı İhsan Kurnaz , basın mensupları ile sahur programında buluştu. Basın mensuplarına projelerini ‘İlkadım’da Neler Yapacağız’ başlığıyla 34 madde halinde bir kitapçıkta topladıklarını belirten İhsan Kurnaz, basın mensuplarıyla sahur programında bir arada olmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Seçimlere iki gün kala hayata geçirecekleri projeler hakkında bilgiler veren İhsan Kurnaz projelerini şöyle sıraladı; Kentsel Dönüşüm: Semt İlkadım, Hanımeli Konakları, Bilim Kampüsü, Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi, Güvenli Parklar, Öğrenci Durakları, Kreş ve Çocuk Gelişim Merkezleri, Meslek Edindirme Merkezi – İLMEK, Afet Eğitim Merkezi – AFEM, İlkadım Kart Projesi, İlkadım Spor Akademisi, Spor ve Sağlık Merkezleri, Online Sağlık Hizmetleri, Yaşlı Bakım Hizmetleri, İLKMAR, İlkadım Spor Merkezi, Hoş Geldin Bebek Projesi, Bağımsızlıkla Mücadele Merkezi, Mahalli İletişim Ofisi, Çocuk Köyü, Mobil Oyun Atölyesi ve Kütüphane, Hobi Bahçeleri ve Yeşil Köşe, Huzur Park.

İLKADIM’I ÜÇLÜ SAC AĞAYIYLA KALKINDIRACAĞIZ

Proje tanıtımına kısaca kendinden bahsederek başlayan Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı İhsan Kurnaz, İlkadım’ın üçlü saç ayağıyla kalkındıracaklarını ifade etti. İhsan Kurnaz bu üçlü saç ayağının; İlkadım Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Merkezi Hükümet yani bakanlıklar olduğunu belirterek, Samsun Milletvekilleriyle birlikte bütün projelerini beş yıl içinde tek tek hayata geçireceklerini kaydetti.

İlkadım’da en önem verdikleri projenin Kentsel Dönüşüm olduğunu da sözlerine ekleyen İhsan Kurnaz, “İlkadım’da vatandaşlarımızın daha modern yuvalarda yaşama umutlarını gerçekleştirmek adına kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz, TOKİ ve özel sektör işbirliğiyle depreme dayanıklı, yeşil, odaklı, sosyal hayat ve rekreasyon alanları ile modern konutlar inşa edeceğiz” dedi.

Bakan Memişoğlu: Islanmayı da Rizelileri de özlemişiz Bakan Memişoğlu: Islanmayı da Rizelileri de özlemişiz

DEĞİŞİMİN VE GELİŞİMİN MİMARI KADINLAR OLACAK

“İlkadımlı Hanımlarımızın şehrin yoğunluğundan uzaklaşacağı, kaliteli ve huzurlu ortamda çocuklarıyla birlikte ihtiyaç duydukları alanlarda kendilerini geliştirip sosyalleşebilecekleri hanımeli inşa edeceğiz…” diyen Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım belediye Başkan Adayı İhsan Kurnaz İlkadım Hanımeli Konakları projesine önem verdiklerinin altın çizdi.

Hanımlara verdikleri önem kadar başta çocuklara ve gençlere verdikleri önemin bir göstergesi olarak İlkadım Bilim Kampüsü’nü hayata geçireceklerini belirten Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı İhsan Kurnaz, “Bilim ve teknolojinin toplumda geniş kitlelere ulaşmasını amaçlayan İlkadım Bilim Kampüsü; başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumun her katmanında ilgi ve merak uyandırarak bilim ve teknoloji okur yazı bir toplum yetiştirmeyi hedeflemektedir” diye belirtti.

Değer ve öncelik verecekleri projeler arasında İlkadım Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nin olduğunu ifade eden İhsan Kurnaz, “İlkadım Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi; eğitim, kültür, sanat ve sosyal alanlılarda halka hizmet verecek tam donanımlı bir merkez olacaktır” diye konuştu.