SAMSUN, (DHA)-SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) 19 Mayıs Gençlik Haftası'nı 17. OMÜ Tanıtım Günlerinde birçok etkinlikle kutluyor.

OMÜ, 17. Tanıtım Günleri, 19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ilk programa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Terzi, Prof. Dr. Selim Eren, Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. İdris Varıcı, fakülte dekanları, meslek yüksekokulu müdürleri, üniversite öğrencileri ve lise öğrencileri katıldı. Programda, öğrencilerin OMÜ'yü tanımalarına yönelik bilgilendirmeler yapıldı

'OMÜ KAPSAMLI BİR ÜNİVERSİTE'

Trabzon renklendi Trabzon renklendi

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Terzi, programda yaptığı konuşmada “Ülkemiz ve Samsun için önemli bir tarih olan 19 Mayıs haftası içindeyiz. OMÜ de bu tarihi günün adını alan tek üniversite. Dolayısıyla dünyada oldukça önemli bir yeri var. Yurt dışında yaşamını devam ettiren öğrencilerimizin eğitim sonrasında okulumuzu ve misyonumuzu gittikleri ülkelerde tanıttıklarını görüyoruz. OMÜ kapsamlı bir üniversite. 20 fakülte ,14 meslek yüksekokulu bulunuyor. Sağlık alanında ise Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Veterinerlik gibi fakülteler bulunmaktadır. Sağlık alanında tercih yapmak isteyen öğrenciler için ideal bir üniversite. Tabii sadece lisansla kalmamalısınız. OMÜ, aynı zamanda yüksek lisans ve doktora yapma fırsatını bulacağınız bir üniversite. Üniversitemizde her bölgeden ve ülkeden öğrencilerimiz var. Böyle bir ailenin mensubu olmaktan her zaman gurur duydum. Eminim siz de buradan mezun olmanın faydalarını hayatınız boyunca göreceksinizdir” diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI