CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu. Soğuk ve yağmurlu havaya rağmen alanı dolduran Samsunlulara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Öncü, “Yıllardır Samsun'un dertleriyle dertlenen, problemlerini ve en önemlisi bu problemlerin çözümünü bilen bir inşaat mühendisi olarak şehrimize hizmet etmek için yola çıktık. Bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum. Samsun'un işsizlik problemini biliyoruz.  Genç işsizliğini biliyoruz. Samsun'un hayat pahalılığıyla mücadelesini biliyoruz. Samsun'un ulaşım ve ulaştırma problemlerini biliyoruz. Samsun'un yılda birkaç kez sel su baskınlarıyla anılan bir şehir olduğunu biliyoruz” dedi.

İBB ADAYI MURAT KURUM’A SESLENDİ

‘Z’ kuşağının ilgisiz olduğu çayda işçi sorununa 'şarjlı makaslı' çözüm ‘Z’ kuşağının ilgisiz olduğu çayda işçi sorununa 'şarjlı makaslı' çözüm

Kentsel dönüşüm konusuna vurgu yapan Öncü, “Kentsel dönüşüm dediler. ‘Samsun'da kentsel dönüşümü 2023 yılında tamamlayacağız’ diyen dönemin bakanı bugünün İstanbul Büyükşehir Adayı Murat Kurum’a buradan sesleniyorum. Kentsel dönüşümü siz değil biz başaracağız. Kentsel dönüşümü rantsal dönüşüme çevirmeden, hak sahiplerinin hakkını koruyarak biz yapacağız. Az bir zaman kaldı. Dar gelirlilere, emeklilerimize, gençlerimize, öğrencilerimize, engellilerimize ve tüm toplum katmanlarına gerçek belediyeciliği sunmak için 10 günümüz kaldı. Hazır mısınız? Partizanlıktan uzak, herkesi kucaklayan, ulaşılabilir bir belediye başkanı, şeffaf ve hesap verebilir bir belediye başkanı olacağımızın sözünü veriyoruz. Bu kentin bir lirasını, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmemek üzere hakla, hukukla, adaletle 17 ilçemize eşit hizmet etmek üzere yola çıktık. Bizlere vereceğiniz destekle Samsun'u hak ettiği yere hep birlikte getireceğiz” ifadelerin kullandı.