CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, seçim çalışmaları kapsamında Galericiler Sitesi, Eski Sanayi Sitesi ve 1965 Samsunspor Derneğini ziyaret etti. Ardından Adige Kültür Derneği iftar programına katılan Öncü, daha sonra da Atakum ilçesi Taflan Mahallesi’nde Açık Hava Toplantısına katıldı. Soğuk ve yağmurlu havaya rağmen yoğun bir katılımın olduğu Taflan’da konuşan Cevat Öncü, “Bize gösterdiğiniz coşku ve güzel karşılama için ayrı ayrı teşekkür ederim” diyerek vatandaşları selamladı.

‘BİZ BU SEÇİMİ HEP BERABER KAZANIYORUZ’

Seçimi kazanmaya çok az bir fark kaldığını ifade eden Cevat Öncü, “Kararsız vatandaşlarımızı ikna etmemiz gerekiyor. Kararsızları ikna edip, kendi safımıza çekebilirsek, projelerimize ikna edebilirsek, sizlerin gayretiyle bu sayıyı çoğaltabilirsek, inanın bana biz bu seçimi kazanıyoruz. Hep beraber kazanıyoruz. Ben bugün en son söyleyeceğimi ilk söyleyeyim. Eğer biz kazanırsak 17 ilçe kazanacak. Biz kazanırsak 1250 mahalle kazanacak. Biz kazanırsak 1 milyon 370 bin Samsunlu kazanacak. Biz kazanırsak Atakum kazanacak. Biz kazanırsak Taflan kazanacak” diye konuştu.

Bakan Tunç: Ülkemizi darbe anayasasından kurtaracağız Bakan Tunç: Ülkemizi darbe anayasasından kurtaracağız

‘UN VAR, ŞEKER VAR AMA BUNLAR HELVA YAPAMADILAR’

Cevat Öncü, bir hafta sonra bambaşka bir anlayışla kentin problemlerini çözerek Samsun’u hak ettiği yere hep beraber getireceklerini dile getirdi. Samsun’un önemli potansiyelleri olduğunu vurgulayan Öncü, “Turizm potansiyeli var. Spor potansiyeli var. Sağlık turizmi potansiyeli var. Sanayi potansiyeli var. Her şey var. Un var, şeker var ama bunlar helva yapamadılar. Göreve geldiğimizde Samsun’u adaletle yöneteceğiz. Samsunlunun hakkını yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Yemiş ve yedirmiş olanlardan da hesabını beraber soracağız” ifadelerini kullandı.

‘ÇOK KARA BİR PROPAGANDA YAPIYORLAR’

“Belediye çalışanlarına seslenmek istiyorum” diyerek konuşmasını sürdüren Öncü şunları söyledi:

“Çok kara bir propaganda yapıyorlar. Onlar gider biz gelirsek belediye çalışanları mağdur olurmuş. Maaşlarını alamazlarmış. Haklarını alamazlarmış. İşten çıkartılırlarmış. Asla öyle bir şey yok. Biz emeğin emekçinin yanında duran yapılardan geliyoruz. Biz alın terini kutsal bilenlerdeniz. Biz eşit işe, eşit ücret diyenlerdeniz. Biz onları mutlu etmeden Samsun'un mutlu olmayacağını biliyoruz. Bugün göstermelik olarak Çarşamba Belediyesi'nin çalışanlarına zam yapılmış. Neredeydiniz bugüne kadar? Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına verilmiş yüzde 17 yasal hakkı ödemeyerek onları mahkeme kapılarına gönderen zihniyete izin verecek miyiz? Çarşamba’yı daha dünkü yağmurda, o çok anormal olmayan yağmurda bile seller, sular götürdü. Biz Samsun'u, ilçelerimizi sel ve su baskınlarıyla anılan bir şehir olmaktan çıkartacağız. Bu kenti doğa olaylarına karşı, depreme karşı, sel ve su baskınlarına karşı dirençli bir kent haline beraber getireceğiz.”

‘SAMSUN'U SANAYİ ANLAMINDA TÜRKİYE'NİN ÇÖPLÜĞÜ GİBİ GÖRÜYORLAR’

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Samsun'u kirli sanayinin merkezi yapmak istiyorlar. Samsun'u sanayi anlamında Türkiye'nin çöplüğü gibi görüyorlar. Samsun, Kerimbey, Kutlukent, Çarşamba Ovası kimsenin çöplüğü değildir. Biz baca gazlarını, sanayi atıklarını kontrol altına alacağız. Sanayiyi, sanayiciyi, gerçek anlamda biz destekleyeceğiz. Mutlaka işsizliğe çözüm olmak için bunu yapacağız. Ben öyle inanıyorum ki, bu son adımda, bu son virajda sizlerin vereceği destekle, daha önce farklı partilere oy vermiş insanların vereceği destekle biz bu oyunu bozacağız. Biz bu değişimi gerçekleştireceğiz. Hep beraber başaracağız.  Eğer dediklerimizi yapmaz, eğer hak, hukuk, adaletten saparsak gelin bizim de yakamızdan tutun. Biz Samsun'u dürüst ve adil bir şekilde yöneteceğiz. Biz malımıza mal katmak için değil, zenginleşmek için değil, bu şehre hizmet için yola çıktık” dedi.