Şerife Serap KARA/AMASYA, (DHA) - AMASYA’da Kurban Bayramı öncesi trafik polisi ekipleri, “Yolun sonu Bayram” mottosuyla otogarda kurdukları simülasyon aracı ile emniyet kemerinin önemini yolcu ve sürücülere uygulamalı olarak anlattı.

Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, otogarda bayram tatili için yola çıkan vatandaşlara trafik güvenliği konusunda farkındalığın artırılması ve emniyet kemerinin hayat kurtardığını göstermek amacıyla bir simülasyon aracı kurdu. Yolcular ve sürücüler, 360 derece dönebilen bu araçta emniyet kemerinin ne kadar önemli olduğunu ve hayat kurtardığını deneyimleyerek öğrendi.

'Tesisi boşaltma' kavgasında 2 kişiyi vuran plaj görevlisi tutuklandı 'Tesisi boşaltma' kavgasında 2 kişiyi vuran plaj görevlisi tutuklandı

“KENDİNİZ VE SEVDİKLERİNİZ İÇİN EMNİYET KEMERİNİZİ TAKIN”

Simülasyon aracından inen vatandaşlara uyarılarda bulunan polis ekipleri, "Hem sizin hem de sevdiklerinizin sağlığı için emniyet kemerlerinizi takın. Ayrıca, çevrenizde emniyet kemeri takmayan yakınlarınıza emniyet kemerinin önemini anlatmanızı istiyoruz" şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Trafik polisleri tarafından uygulama sırasında otogar güzergahındaki otobüsler ve araçlar da titizlikle kontrol edildi. Uygulama sırasında polis, sürücüleri ve yolculara kolonya ve şeker ikram edip, emniyet kemeri takmaları ve kurallara uymaları konusunda uyarıda bulunup Kurban Bayramlarını kutladı.(DHA)