Samsun, (DHA)- Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Gençlik ve Kültür Kampları’nın başvuruları başladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Gençlik ve Kültür Kampları gibi projelerle gençlerimizin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda kendilerini geliştirmelerine, yeni beceriler kazanmalarına ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemelerine olanak sağlıyoruz” dedi.

Samsun’da Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hareketi kapsamında Gençlik ve Kültür Kampları’nın başvuruları başladı. 2 Temmuz – 29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek kamplara, 11-24 yaş aralığındaki gençler başvurularını “genclikhareketi.samsun.bel.tr” adresinden yaparak katılabilecek. Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım İlçesi Mahmur Dağı Gençlik ve Kültür Kamp Alanı'nda gerçekleşecek "Gençlik ve Kültür Kampları" ile gençlere dolu dolu bir yaz tatili vaat edildiği belirtildi. Hafta içi Salı ve Perşembe günleri günübirlik, hafta sonları ise çadırlarda 1 gece konaklamalı olmak üzere toplam 8 hafta sürecek kamplarda, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlenecek.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü anma programı gerçekleştirildi 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü anma programı gerçekleştirildi

Toplamda 16 günübirlik ve 8 konaklamalı kamp programında Samsun Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum kuruluşları, okullar ve gençlik merkezleri ile iş birliği yaparak gençler için çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Katılımcılar, velilerinden alacakları muvafakat sonrasında online başvuru yaparak kamplara katılacaklar. Kamplara ulaşım ise belediye tarafından tahsis edilecek otobüslerle sağlanacak. Bu kapsamda, 8 kamp lideri, 5 gençlik lideri, 2 idari ve 1 yardımcı personel görevlendirilecek. Toplamda 2 bin 400 öğrenciye tişört, şapka ve yapboz gibi hediyeler de dağıtılacak.

Gençlere verilen önemi ve değeri vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Gençlerimizin yeteneklerini keşfetmelerini ve potansiyellerini en üst düzeyde değerlendirebilmeleri için çeşitli ortamlar oluşturmayı çok değerli buluyoruz. Bizler, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin bu süreçte ihtiyaç duydukları desteği ve fırsatları sunmak için çalışıyoruz. Gençlik ve Kültür Kampları gibi projelerle gençlerimizin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda kendilerini geliştirmelerine, yeni beceriler kazanmalarına ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemelerine olanak sağlıyoruz. Bu nedenle, gençlerimizin her zaman yanında olduğumuzu ve onların potansiyellerini maksimum düzeyde kullanabilmeleri için elimizden gelen her türlü çabayı gösterdiğimizi belirtmek isterim” diye konuştu. (DHA)