11-14 Nisan 2024 tarihleri arasında Hırvatistan’ın Dubrovnik kentinde yapılan Croatia Valamar Junior Open 2023 Şampiyonası’nda Samsunlu milli sporcular Buğra Aktaş, Mehmetcan Töremiş ve Sinem Yıldız Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları olarak başarılarını bir yenisini daha ekledi.

Trabzonspor’da Samsunspor maçı hazırlıkları başladı Trabzonspor’da Samsunspor maçı hazırlıkları başladı

Croatia Valamar Junior Open 2023 Şampiyonası’nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün milli sporcularından Buğra Aktaş ve Mehmetcan Töremiş çift erkeklerde kategorisinde bronz madalya kazanırken karışık çiftlerde ise Sinem Yıldız ve Buğra Aktaş yine aynı şekilde bronz madalya kazanma başarısı göstererek kürsüdeki yerlerini aldı.

Milli Takım ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Badminton Takımı Antrenörü Yaşar Kaya yaptığı açıklamada “Kulübümüzü, ilimizi ve ülkemizi 6 sporcu ile Hırvatistan Dubrovnik kentinde yapılan U19 Valamar Junior Open Şampiyonası’nda en iyi şekilde temsil ettik. Zor maçlar sonucunda sporcularımız şampiyonada başarılı sonuçlara imza attı. Türkiye’de Badminton branşında öncü olan kulübümüz Avrupa arenasında aldığı güzel sonuçlarla Uluslararasında iddialı olduğumuzu gösterdi. Bu sene yapılacak olan Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında ipi en önde göğüslemek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. İnanıyoruz ki ülkemize ve Samsunumuza bu büyük başarıları yaşatacağız” dedi.