Samsun Büyükşehir, Güreş’te Türkiye 5’incisi oldu Samsun Büyükşehir, Güreş’te Türkiye 5’incisi oldu

Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol, Süper Lig'in 30. haftasında evlerinde oynayacakları Hatayspor maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. Uzun bir aradan sonra 24 oyuncuyla antrenman yaptıklarını ve bu durumun kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Gisdol, "Hatayspor maçına da en iyi şekilde hazırlanıyoruz ve en ideal bir kadro ile sahaya çıkacağız. Çalışmalarımızı bu yönde devam ettiriyoruz, ancak kadro yapmak biraz zor olacaktır. Umarım en iyi şekilde bu maça hazır olur ve güzel bir sonuç alırız" diye konuştu.

"EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE HAZIR OLACAĞIZ"

Takımın göstermiş olduğu performanstan dolayı mutlu olduğunu belirten Gisdol, "Bu şekilde devam etmemiz gerekiyor. Gerek iç sahada, gerekse deplasmanlarda oynadığımız oyunun ve performansın iyi olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle bir ayrım yok ve bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Sadece deplasmanlarda istediğimiz sonuçları gol atamadığımız için alamadık. Şimdiye kadar takımın ligdeki pozisyonu ve puanlar hakkında çok soru aldım. Benim için önemli olan takımımın pozisyonu ve içinde bulunmuş olduğu durum. Dün ilk defa uzun bir aradan sonra 24 oyuncuyla antrenman yaptık, bu bizi mutlu eden bir durum. Tabii bazı takımlarda bazı avantajlar oluyor, o da direkt uçuşlar yapabiliyorlar. Biz bağlantı kurarak yani İstanbul'a veya Ankara'ya giderek Hatay'a gitmemiz gerekiyor. Bu sebepten dolayı da biraz yorucu bir yolculuk olacaktır. Ama biz en güçlü şekilde maça hazır olacağız" ifadelerini kullandı.

"PUANLAR BİRBİRİNE YAKIN"

Milli maç arasında hazırlık maçı oynamayı düşündüklerini söyleyen Gisdol, "Oynayacağımız müsabaka sonrası milli araya gireceğiz. Milli takıma gitmeyen oyuncularımıza birkaç gün izin vereceğiz. O izin dönüşü Pendikspor maçına da aynı şekilde hazırlanmaya çalışacağız. Ancak muhtemelen bu milli arada bir hazırlık maçı oynamayı da düşünüyoruz. Onu da planlıyoruz. Sezon boyunca o tehlikeden kurtulmak için uğraşmanız gerekebiliyor. Sezonun tamamında tabi puanlar birbirine yakın olduğu için kesinlikle odaklanmamıza devam etmemiz gerekiyor. O ciddiyeti ve o odaklanmayı kaybetmememiz gerekiyor. Ligin son maçına kadar aynı ciddiyetle aynı odaklanma ile devam etmemiz gerekiyor. Taraftarlarımızın ilgisi gerek beni, gerek oyuncularımı çok mutlu mutlu ediyor. Taraftarlarımız bizi maçlardan önce çağırıp üçlü çektirdiklerinde ben çok mutlu oluyorum. Onların bize verdiği destek inanılmaz. Bunu her zaman belirttim. Çünkü onların yardımı bizi birbirimize bağlıyor. O ilişkiyi de kurmamız çok önemli ve bunu devam ettirmemiz gerekiyor" dedi. (DHA)