Bakan Tunç'tan Eylem Tok ve oğlunun iadesiyle ilgili açıklama Bakan Tunç'tan Eylem Tok ve oğlunun iadesiyle ilgili açıklama

“AKLI VE DUYARLILIĞI ÖN PLANA ÇIKARTACAĞIZ”
CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, Ramada Otel’de düzenlenen muhteşem bir organizasyon ile lansman tanıtımını yaptı. İftar yemeği sonrası, proje tanıtım filmi gösterimi yapıldı. Sonrasında Serhat Türkel, proje tanıtımını yaptı. Türkel, “Bugün benim için çok anlamlı bir gün. Ulu önder Atatürk’ün kurtuluş ve kuruluş mücadelesine adım attığı şehrimizin geleceğini şekillendirmek üzere çıktığımız yolculukta, yol arkadaşlarımızla birlikteyiz. Memleketine âşık birisi olarak, bu yolda hep birlikte çalışmaktan onur ve gurur duyuyorum; yol arkadaşlığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimizde ilk yapacağımız şey, belediye yönetiminde aklı ve duyarlılığı ön plana çıkartacağız Aklı nasıl ön plana çıkaracağız? Bilimi rehber edineceğiz. Uzman kadrolarla çalışacak, şeffaf ve hesap verebilir biçimde rantı değil kamu yararını üstün tutacağız. Peki duyarlılığı nasıl önce çıkaracağız? Halkımızın talep ve şikâyetlerine duyarlı olacağız. Bunun için katılımı canlandıracak; önemli kararları halkımıza soracağız” diye konuştu.
“GELENİN AŞIK OLACAĞI ATAKUM HAYAL EDİYORUZ”
Atakum denince akla denizi, sahili ve sıcak insanlarıyla potansiyeli yüksek bir kent geldiğini söyleyen Başkan Adayı Serhat Türkel, “Biz bu potansiyeli her alana yayma gayretindeyiz. Kırsal alanları, tarım alanları, doğa güzellikleri ve modern çehresiyle her gelenin âşık olduğu ve sürekli yaşamak istediği bir kent hayal ediyoruz. Atakum’a aşık olan insanların sayısı her geçen gün artıyor ve şehrimiz her geçen gün büyüyor. Ancak bu büyüme kendi haline bırakılamaz. Atakum’un sürdürülebilir gelişme anlayışıyla geleceğe hazırlanması gerekiyor. Biz Atakum’un gelecek vizyonuyla yola çıktık ve inşallah 1 Nisan sabahı bu vizyonu uygulamak üzere işbaşı yapacağız. Hep birlikte kentimizi ileriye taşımak, Atakum’u sadece Türkiye’nin değil, Dünya’nın örnek kentlerinden biri yapma çabası içerisindeyiz” şeklinde konuştu.
“ATAKUM’UN SIKINTILARINI BİLİYORUZ”
Atakum’un tüm sıkıntılarına vakıf olduklarını söyleyen Turkel, “Şehrimizdeki sıkıntıları biliyoruz. Bozuk yollar ve kaldırımlar, çöp toplama sorunları ve geçim sıkıntısı başta olmak üzere sokakta bize iletilen her sorunu dikkatle not aldık. Şehrimizde trafik, ana arterler ve sahil bandı başta olmak üzere Atakum’un bazı kronik sorunlarına ancak büyük şehir belediyesi el atabiliyor. İnşallah bu sorunlar da Cevat Öncü Başkanımız Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda hızlıca çözüme kavuşacaktır. Buradan sizlere söz veriyorum! Göreve geldiğimizde temel belediyecilik hizmetlerini hızla geliştireceğiz. Bu konuda hedefimiz, en kısa sürede şikâyetleri sıfırlamaktır. Ancak tabii ki sadece temel belediyecilik hizmetleriyle yetinmeyeceğiz. Atakum için daha büyük hayallerimiz ve projelerimiz var. Hazırladığımız projelerle Atakum’u daha yaşanabilir, çağdaş ve sürdürülebilir bir kent kent yapmayı hedefliyoruz. Yürekten inanıyorum ki bunu hep birlikte başaracağız!” ifadelerini kullandı.
“GÜCÜMÜ HALKIMIZDAN ALIYORUM”
Kent için çıktığı bu değişim yolcuğunda kendisine güvenilmesini isteyen CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Türkel, “Ben tüm gücümü halkımızdan alıyorum. Her zaman söylediğim gibi, karşınızda sadece Atakum Belediye Başkanı adayı olarak değil, sizlerin bir evladı, ağabeyi, kardeşi Serhat olarak duruyorum. Hep birlikte Atakum’u hayal ettiğimiz kente dönüştüreceğimize inancım tamdır. Hayalimizdeki Atakum için çıktığımız bu yolda, halkımızın gerçekten ihtiyacı olan ve ayakları yere basan çağdaş projelere odaklandık. Ekonomik kriz ortamında hayal satmaktan kaçındık! Projelerimizi bilim insanlarının rehberliğinde uzman kişilerden, sivil toplum örgütlerinden, hayvan severlerden, gençlerimizden, engellilerimizden, emeklilerimizden, esnafımızdan, köylümüzden, hâsılı tüm Atakumlulardan fikir alarak hazırladık. Bu nedenle, şu an önünüzde bulunan projeler, Serhat Türkel’in değil, Atakum halkının fikirleridir” dedi.
SERHAT TÜRKEL, YEREL YÖNETİMLER TAAHHÜTNAMESİNİ İMZALADI
Serhat Türkel, Yerel Yönetimler Taahhütnamesini imzaladı. Taahhütnamede şu şekilde; “Atakum Belediye Başkanı seçildiğim günden itibaren aşağıdaki ilkelere uyarak görev yapacağımı halkımızın huzurunda taahhüt ediyorum. Belediye başkanı ve birinci derece akrabalarının malvarlığı bildirimleri yıllık olarak kamuoyuna açıklanacaktır. Belediye yönetimi ve çalışanları liyakat ilkesi doğrultusunda, kayırmacılıktan uzak bir şekilde işe alınacak ve terfi ettirilecektir. Belediye Meclisi toplantılarının gündemi önceden duyurularak internetten canlı yayınlanacak ve tüm karar ve tutanaklar kamuoyuna açıklanacaktır. Belediye ihalelerinin önemli bir bölümü açık ihale usulüyle yapılacak; pazarlık ve doğrudan temin yöntemleri istisnai durumlar olacaktır. Belediyeye ait şirketlerin ve taşınmazların mali durumları her yıl veri temelli ve karşılaştırılabilir şekilde kamuoyuna açıklanacaktır. Belediye çalışanları, meclis ve komisyon üyeleri için etik kod ve davranış kuralları belirlenecektir. Etik komisyonu kurulacak ve hesap verebilirlik mekanizmaları geliştirilecektir. Vatandaşların bilgi edinme hakkı kapsamında yapmış olduğu başvuruların sayısı ve cevap verme süre yıllık olarak kamuoyuna duyurulacaktır. Belediye Meclisi ve komisyon toplantılarında mahalleler ve sivil toplum kuruluşları bilgilendirilecek ve katılımları sağlanacaktır. Yerel yaşamda toplumsal cinsiyet eşitliği sağlanacak ve yerel yönetim stratejisinin bir parçası haline getirilecektir. İklim değişikliğinin risklerini azaltmaya yönelik kent ve çevre politikaları geliştirilecek ve şeffaf bir şekilde uygulanacaktır.”
YOĞUN KATILIM OLDU
Lansman tanıtımı toplantısına, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karatepe, Parti Meclisi Üyesi Nazan Güneysu, Samsun Milletvekili Murat Çan, İl Başkanı Mehmet Özdağ, CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, eski milletvekilleri Hayatî Tekin, Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu, eski Belediye Başkanları, Metin Burma, Vedat Yılmaz ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.