TRABZON,(DHA)- TRABZON'da düzenlenen Kültür Yolu Festivali, sanatseverleri bir araya getiriyor. İranlı sanatçı Seyed Ehsan Mortazavi'nin "Yaşam (LIFE)" adlı sergisi, kültürler arası bir köprü niteliğinde, duygusal ve derinlemesine eserler sunuyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, "Trabzon olarak, sanatı ve kültürü kucaklayan bir şehir olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Trabzon, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın düzenlediği "Kültür Yolu Festivali" kapsamında, sanatseverleri bir araya getiren renkli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu yılki festivalin önemli konuklarından biri, İranlı sanatçı Seyed Ehsan Mortazavi oldu. Mortazavi’nin, "Yaşam (LIFE)" adlı eserleri Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi fuayesinde sergilendi.

Mortazavi'nin eserleri, yaşamın farklı yönlerini derinlemesine inceleyen ve duygusal bir yoğunluk taşıyan çalışmalardan oluşuyor. Sanatçının, İran kültürünün zenginliğini ve modern sanatın evrensel diliyle harmanladığı bu eserler, vatandaşlara unutulmaz bir sanat deneyimi sunuyor. Mortazavi'nin eserlerinde, hayatın döngüselliği, insanın varoluşsal sorgulamaları ve doğanın büyüleyici güzellikleri ön plana çıkıyor. Mortazavi'nin sergisi ise 30 Haziran’a kadar 10.00 ile 20.00 saatleri arasında görülebilecek.

KÜLTÜRLER ARASI KÖPRÜ NİTELİĞİNDE

Pedallar 15 Temmuz kahramanları için çevrildi Pedallar 15 Temmuz kahramanları için çevrildi

"Trabzon olarak, sanatı ve kültürü kucaklayan bir şehir olmanın gururunu yaşıyoruz” diyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Kültür Yolu Festivali, sanatseverleri bir araya getirerek şehrimize farklı kültürlerin ve sanatçıların eserlerini tanıma fırsatı sunuyor. İranlı sanatçı Seyed Ehsan Mortazavi'nin 'Yaşam (LIFE)' adlı sergisi, hem derinlemesine duygusal bir yolculuk hem de kültürler arası bir köprü niteliğinde. Bu tür etkinlikler, Trabzon’un kültürel zenginliğine katkıda bulunmakla kalmıyor, aynı zamanda sanatın evrensel dilini vatandaşlarımızla buluşturuyor. Tüm sanatseverleri bu eşsiz deneyimi paylaşmaya davet ediyorum” dedi. (DHA)