Yusuf ÇINAR/ÇORUM, (DHA)- ÇORUM 'da orman yangınlarının önlenmesi amacıyla hayata geçirilen “Orman Benim” projesi çerçevesinde çevre temizliği yapıldı. Vali Zülkif Dağlı da öğrencilerle birlikte çöp temizledi.

Düşük Doz Lazer Terapi, hayvanların iyileşme sürecini hızlandırıyor Düşük Doz Lazer Terapi, hayvanların iyileşme sürecini hızlandırıyor

Çorum Orman İşletme Müdürlüğü tarafından insan atıklarından kaynaklı orman yangınlarının önlenmesi amacıyla hayata geçirilen “Orman Benim” projesi çerçevesinde çevre temizliği yapıldı. Kampanyada orman yangınlarının önlenmesi için Sanayi Sitesi yanında bulunan ormanlık alanın içi ve bitişiğindeki yol kenarlarındaki çöpler temizlendi. Etkinliğe katılan Çorum Valisi Zülkif Dağlı, Türkiye genelinde öğrenciler, gönüllüler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla ormanlarda temizlik yapıldığını söyledi. Vali Dağlı, “Ülkemizde önceki yıllarda orman yangınlarıyla nasıl mücadele verildiğini ve yeşil canlarımızın nasıl yandığını biliyoruz. Amacımız ormanlarımızda yangın çıkmaması. Orman yangınlarında önleyici tedbirler çok önemli. Çorum’da da topraklarımızın yüzde 38’i ormanlarla kaplı. Bu azımsanmayacak rakam. Son 20 yılda da 94 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Fidanlarımız yetişiyor. Bu fidanlarımız ve ormanlarımızı korumakla yükümlüyüz. Çocuklarımızın bilinçlendirilmesi, halkımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi gerekiyor” dedi. (DHA)