Ahmet BAYRAK/ÜNYE (Ordu), (DHA)- TÜRKİYE Radyo Amatörleri Cemiyeti Ordu Şubesi öncülüğünde Ünye İlçesi Çınar suyu mesire Parkı'nda Amatör Telsizcilik kampı düzenlendi.

Düzenlenen programa Ordu, Giresun, Samsun, Erzincan, Tokat ve Trabzon illerindeki amatör telsizciler katılım sağladı. Yapılan etkinlikler içerisinde deprem anında afet ve acil durum haberleşme teknikleri, bölgesel haberleşme sistemleri, amatör telsizciliğin geliştirilmesi konusunda istişarelerde bulunuldu. Ayrıca gelecekte yapılacak olan sistemler konusunda bilgi alışverişi yapıldı. Kamp 2 gün sürdü.

Başkan Kaya’dan felçli hastaya bayram sürprizi Başkan Kaya’dan felçli hastaya bayram sürprizi

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Ordu Şube Başkanı Hüdaverdi Güneş, “Burada Ordu, Giresun, Samsun, Trabzon, Erzincan ve Tokat illerinden arkadaşlar ile beraber kamp yaptık. Katılım sağlayan arkadaşlar ile beraber yapılan çalışmalar, afet haberleşmesi, amatör telsizciliğin geliştirilmesi ile teknik konularda istişarelerde bulunarak gelecek planlarımızı değerlendirme fırsatı bulduk. İnşallah önümüzdeki sene daha geniş kapsamlı kamp yapmayı planlıyoruz” dedi.

Erzincan Şube Başkanı Mustafa Ayvaz ise, “Amatör telsizcilik adına bölgesel haberleşmemizin sağlanmasında çok büyük emekleri olan Ordu şubemize çok teşekkür ediyoruz. Allah emeklerini boşa çıkartmasın“ dedi.

Tokat amatör telsizcileri adına konuşan Murat Can da, “Karadeniz’de bu güzel hizmeti sağlayan Ordu ve Giresun'daki arkadaşlarımıza, ayrıca toplantıya iştirak eden tüm telsizci arkadaşlarımız adına bu yapıyı kuran Hüdaverdi beye teşekkürlerimi bir borç bilirim. Bölgemizi birleştiren, haberleşmeyi sağlayan ve özellikle kamu haberleşmesine ve afet haberleşmesi konusunda ek bir kanal açan bu hizmetin tüm kamu tarafından bilinmesi ve bizler tarafından anlatılması da bir borçtur” ifadelerini kullandı. (DHA)